Brasschaatse inwoners kunnen compost gratis afhalen in het recyclagepark. Die compost wordt gecontroleerd en gekeurd door VLACO, de Vlaamse Compostorganisatie. De gemeente besliste recent over een bijkomende maatregel voor een dagelijkse kwaliteitscontrole van deze compostering door Aralea vzw en stimuleert hiermee de sociale economie.

 Brasschaat is een van de weinige gemeenten waar compost plaatselijk, op een afzonderlijk terrein naast het recyclagepark, wordt verwerkt. Na een proefproject verschafte Vlaams minister van Omgeving, Natuur en Landbouw Joke Schauvliege de gemeente een vergunning voor 20 jaar.

Een kleine kringloop van groenafval wordt gecreëerd waarbij het verzamelde GFT-afval van inwoners en de groendienst verwerkt wordt en terug aangeboden wordt als compost. Brasschaatse inwoners kunnen gratis compost in bulk afhalen, bedrijven betalen een kleine bijdrage.

“Ik ben blij dat we het groenafval zelf op de site in onze gemeente kunnen verwerken. We willen de gecreëerde compost dan ook terug  ter beschikking stellen aan tuinders en particulieren. De compost in onze gemeente is van zo’n goede kwaliteit dat Brasschaat er alleen maar groener van wordt.” zegt schepen van milieu Dirk de Kort verheugd.

Om dit te vieren wordt de compost in juli 2018 en zolang de voorraad strekt gratis aan huis geleverd bij inwoners van Brasschaat. Je kan deze levering aanvragen via milieudienst@brasschaat.be of via 03 650 02 50. Ook professionelen mogen in juli 2018 en zolang de voorraad strekt gratis compost afhalen.

    Welkom bij CD&V. Onze websites maken gebruik van cookies om jouw gebruikservaring te optimaliseren. Lees onze Cookies Policy voor meer informatie. Ons cookiebeleid en deze voorkeuren gelden voor alle CD&V-websites. Door op 'Akkoord' te klikken, ga je akkoord met de geselecteerde cookies.